DOPROVODNÝ PROGRAM 2018 

Registrace na workshopy probíhá na info@zlin-design.cz 
Registrace je platná do jedné hodiny před zahájením worshopu, jinak propadá. Platba probíhá na místě při vstupu na Zlín Design Market 2018.

       *****        

KREATIVNÍ TVOŘENÍ
 

GRAFICKÉ LISTY POMOCÍ LINORYTU
24. 11., 13 – 15 hod., 350 Kč
Naučte se vyrobit si vlastní grafický list, který může sloužit jako dárek. Na workshopu se seznámíte s grafickou technikou linorytu, od kresebného návrhu, přes rytí, až po následný tisk barvami na papír. Zkusit si můžete i tisk na lněné pytlíčky.
Workshop probíhá pod vedením M. Dlouhé /Makekaky/.


FOTOALBUM S JAPONSKOU VAZBOU
25. 11., 13 – 15 hod., 350 Kč
Naučte se svázat si vlastní fotoalbum pomocí základní japonské vazby. Z workshopu si odnesete vlastnoručně vyrobené fotoalbum ve formátu A5, ale i dovednost svázat si pomocí japonské vazby další, kdykoliv se vám začnou doma hromadit tištěné fotografie.
Workshop probíhá pod vedením MU:RA.


CELODENNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY

VÁNOČNÍ POHLEDNICE
zdarma
Pro naše nejmenší umělce je připraven workshop tvorby vlastních vánočních pohlednic, které můžou být krásnou a hodnotnou pozorností pro nejbližší. Pohlednice se budou tvořit v herně pro děti.

MALOVÁNÍ NA SKLO A PORCELÁN
50 Kč
Pro všechny odvážné děti plné kreativních nápadů je připraveno malování na skleničky. Namalovat si můžete vlastní obrázek nebo využít našich šablon a dotvořit je. V ceně workshopu je 1 ks skleničky a potřeby na malování.

VÝROBA VÁNOČNÍHO PŘÁNÍ
50 Kč
Nejvíce potěší dárek, do něhož jste vložili vlastní čas a kreativitu. Potěšte své blízké krásným vánočním nebo novoročním přáním od srdce. V ceně workshopu je zahrnut papír a všechny další výtvarné pomůcky. Vyrobit si můžete 1 ks přání velikosti A5 nebo 2 ks přání velikosti A6. Workshop je především pro děti.

*****  
VÝSTAVY
 


NECHCI TĚ ZTRATIT
Výstava v Galerii Václava Chada seznamuje návštěvníky s tvorbou prof. Jindřicha Štreita  a jeho studentů – Ivany Šestákové , Petry Ocelkové  a Dominika Bachůrka působících na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Každý z autorů másvůj zcela osobitý projev, avšak hlavním spojujícím prvkem výstavy jsou sociální interakce a mezilidské vztahy.
Prof. Jindřich Štreit, uznávaný dokumentární fotograf a pedagog, představuje soubor fotografií „Ze tmy na světlo“, který se věnuje mapování duchovní služby v českých věznicích. Ivana Šestáková se zabývá psychologickými portréty, její soubor „Matka“ dokumentuje vztah čtyř dětí k jejich matce. Petra Ocelková pracuje s neobvyklými mezilidskými vztahy s individuálním příběhem. Vystavované fotografie „Jedna, dvě,…“ návštěvníkům přiblíží vzájemný vztah dvou partnerek, a to subjektivním pohledem autorky. A Dominik Bachůrek pro zlínskou výstavu vytvořil soubor „První muž“, v němž se odráží jeho osobní a důvěrný vztah s otcem.

ČLOVĚK / MĚSTO
RUDOLF ČERVENKA
Fotografické snímky zlínského rodáka Rudolfa Červenky lze vnímat jako dokument historické doby normalizace a pohled na všední život tehdejšího obyvatele Zlína. Fotografie jsou vystaveny v chodbě třetího poschodí zámku. 

*****  
MÓDNÍ PERFORMANCE

půda zlínského zámku
přesný termín bude upřesněn

Na půdě zlínského zámku bude připravena přehlídka módní tvorby ateliéru Design oděvu UTB. Modely budou prezentovány formou performance a instalací jednotlivých kolekcí. Módní instalaci lze navštívit kdykoliv v jejím průběhu, není nezbytné zúčastnit se jí celé. Je koncipována tak, aby si všichni přišli na své. 
****
♥ KREATIVNÍ TVOŘENÍ (WORKSHOPY) 
   PRO MALÉ I VELKÉ NADŠENCE
♥ MÓDNÍ PERFORMANCE
♥ VÝSTAVY
 DĚTSKÁ HERNA
♥ PROGRAM
♥ DOSTUPNÉ VÁNOČNÍ DÁRKY
 OBČERSTVENÍ
****

 

Program ve Velém sále bude upřesněn.

****


 

Výstavu tvoří předměty ze sbírek členů Společnosti za Veselí veselejší.  V roli kurátora ji připravil brněnský výtvarník František Borovec, člen společnosti.

Více zde: http://www.klubnovinaruzlin.cz/news/zlinsky-zamek-otevira-novou-expozici-nonsensovych-artefaktu/